Обов'язок кожної свідомої людини!Проблема насильства над дітьми є дуже актуальною в усьому світі. Збільшення насильства над дітьми прямо пропорційно зростанню насильства в суспільстві. І якщо поглянути на ситуацію в нашій країні, неважко уявити яке місце дана проблема займає в соціумі. Випадки насильства, що дійшли до соціальних служб, служб у справах дітей - це лише вершина айсберга, а те, що під водою - залишається приховано, непомітно і це близько 90% випадків.

Простими словами, насильство - це дія, спрямована проти волі людини із застосуванням фізичної сили, влади, погроз. Кожен з нас у своєму житті стикався з проявом насильства. Але не варто забувати, що насильство від насильства дуже відрізняється, відрізняється формою, ступенем травмування, віком дитини і частотою повторення (чи був це одиничний випадок, чи систематично повторювався). За родом своєї діяльності доводиться мати справу з ситуацією, коли насильство над дитиною залишає невиправний слід в її особистості та руйнує психіку. Така дитина не в змозі стати зрілою людиною, а це значить, не може взяти відповідальність за себе, створити сім'ю, знайти себе. Виділяють три основні форми насильства:

1. Фізичне насильство;

2. Психологічне;

3. Сексуальне.

Фізичне насильство - нанесення дитині фізичних травм, тілесних пошкоджень, які псують здоров'я , порушують її розвиток або в, крайньому випадку, позбавляють її життя.Фізичне насильство пов'язане з психологічним. У деяких сім'ях шльопання, лайка, приниження є нормою виховання дітей.

Найчастіше батьки говорять, що ми нічого поганого не робимо, нас так виховували і ми виросли нормальними людьми. З цього приводу можна подискутувати, де тут «норма»? Невже немає інших методів виховання, спілкування та керування дитиною? Дуже часто дорослі застосовують насильницькі методи виховання через почуття власного безсилля та своїх не пережитих травм дитинства. Потім батьки скаржаться, що крім крику і ляпасів , дитина нічого не розуміє!

Психологічне насильство - приниження, образи, знецінення, незадоволення емоційних потреб дитини - основні прояви психологічного насильства. Це може бути в сім'ях на вигляд дуже успішних та освічених.

Батьки підлітків часто скаржаться, чому «вони не цінують дорослих, обманюють, не розуміють, адже ми для них стільки зробили!» Питання: «Яких зусиль з вашого боку було докладено для того, щоб вони стали такими?» Образливі слова, сказані необмірковано можуть назавжди перекреслити відносини між людьми, особливо якщо ці слова належать значимій людині. Вони підривають фундамент під назвою «прихильність» - основу будинку, на якій формується особистість.

Наступна форма насильства - сексуальне насильство - використання дитини дорослим для задоволення сексуальних потреб або вигоди. До сексуального розбещення відносяться також залучення дитини до проституції та порнобізнесу.

Тож, будьмо не байдужі до ситуацій та таких дітей. Будьте пильними, та якщо виявили прояви насильства - зверніться до органів та служб аби допомогти постраждалим. Можливо саме ви врятуєте життя чи долю!

Кiлькiсть переглядiв: 744